15. 1. 2017

Pozvánka na páteční 82. výstavku Známkové tvorby

Srdečně Vás zveme na 82. výstavku Známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána tradičně v den vydání nových poštovních známek, tentokráte v pátek 20. ledna 2017 – v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1, Jindřišská 14 (ochoz nad dvoranou – jako obvykle). Budete mít výjimečnou možnost si zde prohlédnout výtvarné návrhy, podklady pro tisk a imprimatur vydaných poštovních známek, FDC, razítek na FDC a cartes maxima, které vychází 20. 1. 2017. 
U přepážek č. 29/30 si můžete od 08:00 do 18:00 hod. zakoupit materiál pro následnou autogramiádu.
Program:
13:00 hod. otevření výstavky pro veřejnost
15:00 hod. zahájení s autory – představení nových známek a celin
- Příležitostná známka „Tradice české známkové tvorby: Oldřich Pošmurný“, nominální hodnota 16,- Kč, autor Zdeněk Netopil, rytec Jaroslav Tvrdoň. 
- Příležitostná známka „Historické dopravní prostředky: letadlo AERO A-14 ČSA“, nominální hodnota 32,- Kč, autor Petr Ptáček, rytec FDC Bohumil Šneider. 
- Výplatní známkový sešitek, samolepicí písmenová známka „Korunovační klenoty“, nominální hodnota E (32,- Kč), autoři manželé Knotkovi, rytec FDC Martin Srb. 
16:30 hod. ukončení akce
Účast přislíbili všichni výtvarníci i rytci.
Na začátek proběhne i informace předsedy představenstva a ředitele Poštovní tiskárny cenin Praha, a.s. Již tradičním hostem bude Martin Sochůrek, mistr tisku PTC Praha, a.s. 
--
Prosíme, pro autogramiádu si nachystejte pouze materiály, které byly v den výstavky vydány a přizpůsobte jejich počet tak, aby se dostalo na všechny, tzn. na osobu maximálně 10 ks k podpisu od jednoho autora! 
--
Marie Chábová
vedoucí oddělení v provozu
Prodejna známkové tvorby
Jindřišská 14, Praha 1