12. 2. 2017

Pozvánka na 83. výstavku artefaktů známkové tvorby

Srdečně Vás zveme na 83. výstavku Známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána tradičně v den vydání nových poštovních známek, ve středu 15. února 2017 – v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1, Jindřišská 14 (ochoz nad dvoranou – jako obvykle). Budete mít výjimečnou možnost si zde prohlédnout výtvarné návrhy, podklady pro tisk a imprimatur vydaných poštovních známek, FDC, razítek na FDC a cartes maxima, které vychází 15. 2. 2017. 
U přepážek č. 29/30 si můžete od 08:00 do 18:00 hod. zakoupit materiál pro následnou autogramiádu.
Program:
13:00 hod. otevření výstavky pro veřejnost
15:00 hod. zahájení a vystoupení Ing. Miroslava Krejčíka, předsedy představenstva a ředitele Poštovní tiskárny cenin Praha, a.s.
15:10 zahájení s autory – představení nových známek a celin
- Příležitostná známka „Historické dopravní prostředky: poštovní autobus“, nominální hodnota 16,- Kč, autor Petr Ptáček, rytec Jaroslav Tvrdoň. 
- Příležitostná známka „Historické dopravní prostředky: vagon poštovní ambulance“, nominální hodnota 16,- Kč, autor Pavel Sivko, rytec FDC Bohumil Šneider. 
16:30 hod. ukončení akce
--
Účast přislíbili všichni výtvarníci i rytci. Již tradičním hostem bude představitel PTC Praha, a.s. 
Prosíme, pro autogramiádu si nachystejte pouze materiály, které byly v den výstavky vydány a přizpůsobte jejich počet tak, aby se dostalo na všechny, tzn. na osobu maximálně 10 ks k podpisu od jednoho autora! 
--
Marie Chábová
vedoucí oddělení v provozu
Prodejna známkové tvorby
Jindřišská 14, Praha 1