15. 10. 2017

Pozvánka na 93. výstavku Známkové tvorby

Srdečně Vás zveme na 93. výstavku Známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána tradičně v den vydání nových poštovních známek, ve středu 18. října 2017 – v prostorách bývalé prodejny filatelie, v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1, Jindřišská 14 (ochoz nad dvoranou). Budete mít výjimečnou možnost si zde prohlédnout výtvarné návrhy, podklady pro tisk a imprimatur vydaných poštovních známek, které vycházejí 18. 10. 2017. 
U přepážek č. 29/30 si můžete od 08:00 do 18:00 hod. zakoupit materiál pro následnou autogramiádu.
--
Program:
13:00 hod. otevření výstavky pro veřejnost
15:00 hod. zahájení akce
15:05 hod. zahájení s autory – představení nových známek a celin - Výplatní písmenová známka s kupony pro přítisky „Retro doprava“, nominální hodnota A (16,- Kč), autor Petr Ptáček.
15:20 hod. Beseda na téma analogických dopisnic
- Josef Fronc:  Zásady správné tvorby analogických pohlednic (Cartes Maximum) - jaké materiály získávají nejvíce bodů v hodnocení, nejčastější chyby a omyly při tvorbě analogických pohlednic nebo jejich sbírky, exponátu; Zpravodaj a členská základna sběratelů CM při Společnosti sběratelů československých známek – výstava ukázek analogických pohlednic v prostorách akce
16:30 hod. ukončení akce
--
Účast přislíbil: Petr Ptáček. Hosté: Zástupce PostFily – známky s přítisky Michaela Petrusová; zástupci Poštovní tiskárny cenin Praha, a.s.
Prosíme, pro autogramiádu si nachystejte pouze materiály, které byly v den výstavky vydány a přizpůsobte jejich počet tak, aby se dostalo na všechny, tzn. na osobu maximálně 10 ks k podpisu od jednoho autora! 
--
Marie Chábová
vedoucí oddělení v provozu
Prodejna známkové tvorby
Jindřišská 14, Praha 1