31. 1. 2012

Jiří Bouček: Speciální kolky a možnosti jejich sbírání


Vážení přátelé, dovolujeme si vám připomenout další klubovou schůzku, která se bude konat ve čtvrtek 2. 2. 2012 od 16.00 hod. v sále Dřevák v 1. patře Domu Portus (občanské sdružení Život 90), v Praze 1, ulice Karolíny Světlé 18 (roh s ulicí Betlémskou). Součástí schůzky bude přednáška p. Jiřího Boučka "Speciální kolky a možnosti jejich sbírání". Přednáška začne v 16.30 hod. Vítáme všechny zájemce o filatelii, poštovní provoz a poštovní historii - vstup volný. Pro účastníky bude připravena káva, čaj a minerálka.
Za výbor Klubu filatelistů 00-15, sběratelů specializovaných oborů, v Praze, 
Ing. Pravoslav Kukačka, jednatel a správce klubové e-mailové schránky

30. 1. 2012

INDONESIA 2012 - International philately Exhibition


Philatelists Association of Indonesia along with the support of Federation of Internationale de Philatelie had organized the World Stamp Competition nicknamed "INDONESIA 2012" from 18 to 24 June 2012 at the Jakarta Convention Center, Jakarta.
The show theme “Bridging the World of Peace Through Stamp” is to inspire the effort of world societies in achieving the eternal peace all over the world. More and more we realize that stamp has changed its track from merely a mean of showing payment of mail delivery to valuable collectible items.

“Indonesia 2012″ is expected to become the largest philatelic exhibition ever held in Indonesia. Earlier, Indonesia has successfully conducted philatelic exhibitions in Asia-Pacific three times, namely “Indopex ’93″ in Surabaya (1993), “Jakarta ’95″ in Jakarta (1995), and “Jakarta 2008″ in Jakarta (2008). Indonesia has also been a world philatelic exhibition organizers specifically for teens class “Indonesia ’96″ in Bandung (1996)...

The Organizers
The Organizers Secretariat of INDONESIA 2012
Kantor Filateli Jakarta JI.Pos No.2
Jakarta 10710 Indonesia
Telephone & Fax.: +62-21 –3518710
E-mail: filatelis_indonesia@yahoo.com
info@indonesia2012.com


22. 1. 2012

Hlasování v anketě o nejkrásnější známku 2011 jen do 27. ledna 2012!


Poslední den hlasování v anketě O nejkrásnější známku roku je pátek 27. ledna 2012. Do hlasování budou přijaty všechny platné hlasovací lístky odeslané nejpozději s tímto datem poštovního razítka.


Pro přesnost uvádíme znovu adresy na které je nutno odeslat hlasování:
1.)
Magazín Práva, Slezská 13, 121 50 Praha 2
anebo 2.)
Filatelie, Klimentská 6, 110 00 Praha 1


Jako každoročně první lednovou sobotu vyšla v Magazínu Práva anketa o nejkrásnější poštovní známku České republiky za uplynulý rok. Platný pro hlasování je jen originální kupón, otištěný v magazínu.


Stejnou možnost mají i odběratelé časopisu Filatelie. Anketa a kupon vyšel v prvním lednovém čísle Filatelie (1/2012). I zde je otištěn kupón, který je možno použít pouze 1 x pro platné hlasování.


Jako každoročně si účastníci mohou přibalit zpáteční obálku, pokud chtějí obdržet anketní suvenýr s vazbou na nejkrásnější známku. Jaký vzhled a co bude použito pro suvenýr ankety 2011, o tom však rozhodne největší počet hlasů vítězné známky. 


Tento rok bude suvenýr samostatný - nebude součástí řady Pamětních listů České pošty, s.p. Získat jej tak budou moci pouze účastníci ankety o nejkrásnější známku roku 2011, spolupořádanou Právem a Filatelií.


Šťastný los přeji všem účastníkům letošní ankety!
B. J.

20. 1. 2012

Aukce ALBUM končí dnes


Vážení priatelia, dovoľujeme si  Vás upozorniť, že písomné a e-mailové príkazy pre aukciu ALBUM, s.r.o., Bratislava, sa končia v piatok 20. 1. 2012 o 18 hod. Doručiť ich môžete na e-mail: albumik@albumik.sk, alebo do predajne ALBUM, Jégého 10A, Bratislava.
Po tomto termíne ešte môžete PO REGISTRÁCII na www.postoveznamky.sk  dražiť a sledovať svoje položky a ich cenový vývoj až do nedele 22. 1. 2012, do 18 hod SEČ, kedy bude aukcia uzavretá.
S pozdravom,Michal Zika a aukčný tím ALBUM, s.r.o.

18. 1. 2012

Výstavka podkladů známkové tvorby - 20. ledna 2012


Vážení přátelé, i v letošním roce budeme pokračovat v minivýstavkách, které se konají v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1 v Jindřišské ulici (ochoz nad dvoranou).
Letošní první minivýstavku zahájíme dne 20. 1. 2012. Budete zde mít možnost prohlédnout si výtvarné návrhy, rytecké rozkresby, původní rytiny, podklady pro tisk známek, FDC a návrh razítka FDC k těmto známkám: příležitostná "Tradice známkové tvorby - Josef Liesler" a výplatní "Lidová architektura 6,- Kč".
Program:
v 15:00 hod. otevření výstavky
v 15:30 hod. zahájení
v 16:30 hod. ukončení
  
Účast přislíbili: p. Kavan, p. Šneider, p. Ondráček. K autogramiádě si prosím připravte pouze materiál vydaný 20. 1. 2012.
Marie Chábová,
vedoucí prodejny známkové tvorby, Česká pošta, s.p.

17. 1. 2012

Novinky na virtuální výstavě EXPONET - prosinec 2011


EXPONET - prosinec 2011 - autor textu: PhDr. Josef Šolc  
Počet rámů na EXPONETU přesáhl čtyři tisíce!
Zařazením většiny exponátů z 1. česko-slovenské výstavy poštovních známek Vysoké Mýto 2011 přesáhl počet výstavních ploch na www.exponet.info číslici 4.000 (přesně jich tu v době psaní tohoto článku bylo 4.093).
Exponát 727 Azory a Madeira – celiny z období 1878-1931 vystavil Jaroslav Benkovský, ČR. Své první celiny vydalo Portugalsko 1. ledna 1878. Opatřeny přetiskem platily i na portugalském souostroví Azory a Madeira. Klasicky řešený pětirámový exponát zachycuje období do listopadu 1931, kdy platnost celin na sledovaném území skončila. Po pečlivé prohlídce tohoto pěkného exponátu divák pochopí, proč byly celiny na přelomu 19. a 20. století sbírány stejně náruživě jako známky.
Hry staršie jako Metuzalem. Od mýtov, bájí a legend k novodobým olympijským hrám po tretie obdobie vývoja MOV – po rok 1945. Autor exponátu 728 František Sopko, SR. Ukázka, jak je možno i pro tak oblíbené a zdánlivě již „vysbírané“ sportovní téma nacházet další, málo známý filatelistický materiál.
Exponát 729 Pilotované kosmické lety SSSR a Ruska, představil pražský filatelista Ivan Pechánek. Perfektně faktograficky zpracované libreto, množství poštou - i kosmickou -  prošlého materiálu, ukázka padělků razítek kosmodromu Bajkonur atd. V českém exponátu by se očekávalo zvýraznění postavy Vladimíra Remka jako prvního Evropana ve vesmíru plus našeho filatelistického materiálu k této mimořádné události.
Pretlač Pošta československá 1919 na známkach Rakúska od Petera Severína. Zařazeno pod číslem 730. Instruktivní, pečlivě sestavený exponát z rušných počátků naší známkové tvorby, za jehož poskytnutí Exponetu je třeba poděkovat. Obsahuje množství zajímavého a vzácného materiálu a právem byl ohodnocen jako nejlepší exponát premiérové části výstavy ve Vysokém Mýtě.
Číslo 731 - Hungary 1900-21, from the Hungarian empire to the Hungarian kingdom, vystavuje František Dusbábek z Českých Budějovic. Kompletní sbírka ze složitého období, kdy Maďarsko hledalo svou budoucí tvář mezi císařstvím, republikou a královstvím. Pro zájemce o Uhersko lepší než katalog.
V exponátu 732 zpracoval Ivo Beroun z Moravských Budějovic Československo 1945-53. Pětirámový exponát je ukázkou z obsáhlé studijní sbírky, ukončené měnovou reformou 1953.
Číslo 733 nese poetický název Na modrých vlnách. Ovšem hned podtitul Loďstvo Jeho Veličenstva v období I. svetovej vojny nás uvádí do reality – jde o obsáhlý a zajímavý exponát z lodních polních pošt. Autor Ladislav Fekete, Nitra.
Číslo 734 Silesia Orientale zkušeného sběratele Zdeňka Filípka z Břeclavi zachycuje vyčerpávajícím způsobem atmosféru okolo československo-polských příhraničních sporů v roce 1918 ve Východním Slezsku (Těšínsko), na Oravě a Spiši. Východní Slezsko = Silesia Orientale (odtud prý přetiskové iniciály SO)....

Novinky na virtuální výstavě EXPONET - listopad 2011


EXPONET - listopad 2011 - autor textu: PhDr. Josef Šolc
Bohatá vánoční nadílka na Exponetu
Nebývale objemnou přívalovou vlnu nových exponátů na virtuální výstavě EXPONET (www.exponet.info), doslova filatelistické tsunami, má na svědomí 1. česko-slovenská výstava poštovních známek VYSOKÉ MÝTO 2011. Jde o část exponátů naskenovaných původně jen pro potřeby členů jury, kteří je dostali na své mailové adresy už 15. září, tedy v dostatečném předstihu před jejím zahájením. Nynější „vyvěšení“ na Exponetu bylo podmíněno souhlasem jednotlivých vystavovatelů; dal jej skoro každý. Do Vysokého Mýta bylo přihlášeno 103 exponátů od 79 vystavovatelů. Do určité míry tedy můžeme říci, že nám předvedené rámy dávají obraz o naší současné filatelii, přesněji o její vystavovatelské potenci. Ovšem je dobré mít stále na paměti, že naše hobby zdaleka není jen tvorba exponátů, neboť vystavuje jen malé procento z celkového počtu členů SČF.
Dlouhou řadu nových přírůstků na webových stránkách zahajují dva z třídy mládeže: Sára Soukupová, Plzeň – Hudební velikáni Evropy, (pod č. 704) a Národní přírodní rezervace Čertoryje a její flora Pavlíny Ondrejkové ze Zlína (705). Čertoryje jsou chráněné jednosečné louky v Bílých Karpatech na Slovácku; jury odměnila tento exponát zlatou medailí a věcnou cenou.
Jednorámový exponát č. 706 vystavuje Rudolf Schindler z Prahy pod názvem Sněm Karpatské Ukrajiny 1939. Uvědomíme si nad ním, jak na tomto území první republika nedostatečně plnila své závazky, podobně jako na Slovensku...
Více:  http://www.stamps.cz/novinky-na-exponetu/91-exponet-kat/431-201111expo 
Zdroj: http://www.stamps.cz/
Exponet: http://www.exponet.info

Novinky na virtuální výstavě EXPONET - říjen 2011


EXPONET - říjen 2011 - autor textu: PhDr. Josef Šolc
Exponet překročil hranici 700 exponátů!
Klobouk dolů před provozovateli virtuální výstavy EXPONET, neboť v posledních dnech „zavěsili“ na její stránky už sedmistý titul!
Bezmála pětirámový exponát č. 696 s názvem Perfiny Gdaňsku –  Perfins of Danzig vystavil Peter Witkop z německého Bonnu. Pěkně graficky ztvárněný exponát připomíná téměř katalogové zpracování této ne zcela jednoduché oblasti. Může proto být dobrým vodítkem pro jiné sběratele. Obsahuje jak velmi vzácně se vyskytující perfiny, tak známky, na kterých bychom tyto firemní průpichy ani nečekali. Exponát by přesto na soutěžní výstavě těžko získal vyšší ohodnocení; důvod je jednoduchý: neobsahuje totiž žádné celistvosti, v případě perfinů zejména ty, které jednoznačně identifikují jejich uživatele. Nicméně pokud perfiny Gdaňsku patří ke vzácněji se vyskytujícím, celistvosti s nimi jsou ještě mnohem vzácnější. Podle informace od autora, hodlá v nejbližší době tuto vadu na kráse odstranit a v nové verzi celistvosti doplní – máme se tedy na co těšit.
Exponát č. 697 poskytl Exponetu ostravský filatelista Miroslav Šťotka. Na jednom rámu s názvem Great Britain, 1880 One Penny Venetian Red, ukazuje použití této známky (Scott 79) na celém ostrovním území, patřícím v té době pod viktoriánskou korunu, včetně ostrovů v Lamanšském průlivu. Úprava albových listů je zcela osobitá, velmi srozumitelná i pro nefilatelistické návštěvníky. Na čtyřech závěrečných listech zrekonstruoval autor kompletní tiskový list, doplněný detailem z medaile Williama Wyona, podle níž byla vytvořena nejen tato známka, ale i první známka světa. Jak známo, britská panovnice na známkách nestárla.
Počínaje číslem 698 začal Exponet...
Více:  http://www.stamps.cz/novinky-na-exponetu/91-exponet-kat/424-201110expo
Zdroj: http://www.stamps.cz/
Exponet: http://www.exponet.info 

Novinky na virtuální výstavě EXPONET - srpen 2011


EXPONET - srpen 2011   - autor textu: PhDr. Josef Šolc
Novinky na virtuální výstavě EXPONET – srpen 2011 
Od našeho posledního referátu o Exponetu na něm přibyly dva nové exponáty.
Bulgarian Stamps „Fund Sanatorium“ (1925 – 1950) vystavil Orlin Todorov z Bulharska (pod. č. 694). Poštovně–historický obsah osmi rámů pojednává o u nás poměrně málo známých poštovních známkách vydávaných v letech 1925–50 ve prospěch sanatorií a zotavoven pro rodiny bulharských poštovních zaměstnanců. Lepily se na poštovní zásilky, které měly být dopraveny o nedělích nebo státních svátcích, a jejich nominále znamenalo příplatek k běžnému poštovnému. Tato praxe z let 1925–39 a 1941–2 byla obnovena po 2. světové válce a trvala až do roku 1950. Pravoslavný kalendářík se seznamem státem uznaných svátků umístil autor správně na úvodní list. Doklady o nejrozmanitějším využití těchto zcela ojedinělých poštovních cenin dělají z Todorovova exponátu filatelistickou záležitost první kategorie.
Exponát č. 695 je rovněž poštovně–historický, s názvem The Rest of the Bechuanaland Post Office. Autorem je Peter Thy z USA...

Novinky na virtuální výstavě EXPONET - červenec 2011


EXPONET - červenec 2011 - autor textu: PhDr. Josef Šolc  
Novinky na virtuální výstavě EXPONET – červenec 2011 
Virtuální výstava poštovních známek EXPONET se opět rozrostla.
Nový exponát č. 688 německého filatelisty Stefana Petriuka Renesance–Year (Rok renesance) je ukázkou studijního zpracování jediné známky; v tomto případě polské výplatní 80 g, Mi. 822, s renesančními arkádami na nádvoří krakovského královského paláce Wawelu. V roce 1953 ji vyryl podle fotografie St. Kolowce švédský rytec polského původu, tehdy dvaatřicetiletý Czeslaw Slania. Především četné přetisky nominální hodnoty a dlouholeté používání dávají pro specializaci dostatek filatelisticky atraktivního materiálu.
Exponát č. 689 sestavil z analogických pohlednic (CM) Rui Carvalho Dias z Lisabonu a nazval Brazilian heritage by UNESCO – Brazilské dědictví pod patronací UNESCO. Pestrobarevný jednorámový exponát ze současných moderních pohlednic ukazuje historické a přírodní bohatství Brazílie, zapsané na prestižní listinu světové kulturní organizace. Ke zvýšení filatelistické hodnoty by mu prospělo zařazení více maximkaret, zhotovených ze starých podkladových pohlednic. Například s křesťanskými kostely, s vodopády Iguazú nebo s přírodními motivy (ptáci tukani) jsou takové pohlednice jistě k sehnání.
Výstižným historickým přehledem uvedl svoji sbírku Bavaria (č. 690) jihoafrický vystavovatel Emil Minaar. Všechna číslicová vydání, orážená razítky typu „mlýnské kolo“, i další materiály z doby králů Maxmiliána II. a Ludvíka II., princů–regentů Leopolda a Ludvíka i krále Ludvíka III., podrobně popsané, uspokojí i náročného diváka. Zvláštností jsou...
Více:  http://www.stamps.cz/novinky-na-exponetu/91-exponet-kat/422-201107expo
Zdroj: http://www.stamps.cz/
Exponet: http://www.exponet.info  

Novinky na virtuální výstavě EXPONET - červen 2011


EXPONET - červen 2011 - autor textu: PhDr. Josef Šolc
Novinky na virtuální výstavě EXPONET – červen 2011
Na výstavě EXPONET (www.exponet.info) za poslední měsíc přibyly další čtyři hodnotné exponáty.
Číslo 684 obsadil Thakkar Maulik z indické Bombaje exponátem Použití Gándhího pamětní emise 1948. Na ploše jednoho rámu představuje použití známé emise vydané 15. srpna 1948 k prvnímu výročí nezávislosti Indie (tehdy ještě součásti britského Společenství národů). Je zřejmé, že autor vlastní rozsáhlou sbírku, z níž vybral co nejpestřejší použití Gándhího emise na celistvostech obyčejných i doporučených, letecké a lodní pošty, ve službách diplomacie, na telegramech (koncesích), ukázal i příklad cenzury atd. Tento malý přečin proti exaktním pravidlům pro jednorámové exponáty vystavovateli rádi promineme, už vhledem k promyšlenému popisu, uvádějícímu pozorovatele i do nejstarší historie každé služby, která je na listě představena. Exponát, zajímavý i perfektní úpravou, může být pro mnohého poštovního historika inspirací.
Polská pošta do roku 1875 (č. 685) Stefana Petriuka z Německa. Téměř 10–rámový exponát patří k základním pilířům složité poštovní historie Polska. Použité instruktivní i originální mapy této rozlehlé země mezi dvěma velmocemi jsou nezbytné pro pochopení všech proměn politické situace, odrážejících se v poštovnictví. Zkušený autor postupuje systematicky od prvního poštovního razítka z roku 1764 až do roku 1875. Polské království bylo ruskou provincií a podléhalo ruskému poštovnímu ředitelství s odpovídajícími poštovními známkami a službami (do 1918)...

Novinky na virtuální výstavě EXPONET - květen 2011


EXPONET - květen 2011 - autor textu: PhDr. Josef Šolc
Novinky na virtuální výstavě EXPONET – květen 2011
S číslem 682 to jsou tři rámy s názvem OPATIJA (ABBAZIA) – POSTAL HISTORY chorvatského sběratele Ivana Martinaše. Autor mapuje poštovní úřady v tomto oblíbeném letovisku na pobřeží Jadranu, počínaje prvním z roku 1885. V tehdy Rakousko–Uherské Opatiji (italsky Abbazia) otevřela první poštovní úřad společnost Rakouské Jižní dráhy. Po habsburském mocnářství okupovala Opatiji Itálie, poté byla součástí Jugoslávie a nyní je jedním z nejkrásnějších měst v Chorvatské republice. To vše se promítá do poštovnictví, včetně přetisků rakouských a italských známek, cenzurních razítek, pokusu o použití známek FIUME v Opatiji, atd. Propracovaný exponát je na dobré cestě brzy dosáhnout soutěžního rozsahu pěti rámů.
Exponát čís. 683Dvojjazyčné slovensko–německé poštovní nálepky na Slovensku (1941–1945) vystavil bratislavský badatel a předseda slovenských jurymanů Miroslav Bachratý. Na ploše jednoho a půl rámu ukazuje většině z nás dosud neznámou oblast z poštovních dějin Slovenské republiky, mezi našimi filatelisty obecně známé spíše jako Slovenský štát. Ve sledovaných letech byly tamní pošty v místech s nejméně dvaceti procenty Němců nebo k Němcům se hlásícího obyvatelstva vybavovány dvojjazyčnými nálepkami na doporučené zásilky, na cenná psaní i na balíky. Šlo o tzv. německé jazykové ostrovy, kde i názvy obcí byly podle mezistátní dohody s Německem dvojjazyčné: Horné Ponitrie (Hauerland), okolí Kremnice, horní a dolní Spiš a také hlavní město Bratislava s okolím. Autor na dvou úvodních listech podává slovensky a německy vyčerpávající výklad historického vzniku této situace včetně přehledné instrukční mapky. Pokud jde o literaturu k dané problematice, zdá se, že je k dispozici pouze...
Více:  http://www.stamps.cz/novinky-na-exponetu/91-exponet-kat/404-201105expo
Zdroj: http://www.stamps.cz/
Exponet: http://www.exponet.info  

Novinky na virtuální výstavě EXPONET - duben 2011


EXPONET - duben 2011 - autor textu: PhDr. Josef Šolc
Novinky na virtuální výstavě EXPONET – duben 2011
Moderní materiál představuje exponát ruského vystavovatele Sergeje V. Rogutského Celiny Litvy 1990–2007. Lze jej nalézt pod číslem 675.
Exponát Provizorní hyperinflační přetisky (OPD), září – prosinec 1923 s číslem 676 připojil Alec McGrattau z Velké Británie. Dokumentuje složité, ale filatelisticky zajímavé období v Německu.
Pod číslem 677 a názvem Maďarsko do roku 1908 si můžeme prohlédnout výběr z obsáhlé sbírky Uhorsko, sestavené trenčínským filatelistou dr. Vojtěchem Čelkom. Sbírka je z autorovy pozůstalosti (zemřel v roce 1989), proto i její úprava odpovídá stavu před 30–40 lety. Předložený výběr zachycuje období od předfilatelistických dopisů do roku 1908; co do známkového materiálu je vyčerpávající. Prohlídku můžeme doporučit každému, kdo se chce rychle obeznámit s touto oblíbenou filatelistickou klasikou.
Pošta z Bosny, doručená humanitárními organizacemi v letech 1992-1995, je název exponátu čís. 678. Vystavuje jej Zoran R. Boškovič ze Srbska. V rozsahu jednoho rámu nám představuje poštu Červeného kříže, humanitární adventistické organizace ADRA a dalších společností. Velmi zajímavé poštovně-historické doklady ze smutné doby...
Více:  http://www.stamps.cz/novinky-na-exponetu/91-exponet-kat/401-201104expo
Zdroj: http://www.stamps.cz/
Exponet: http://www.exponet.info 

Novinky na virtuální výstavě EXPONET – březen 2011


EXPONET - březen 2011 - autor textu: PhDr. Josef Šolc  
Novinky na virtuální výstavě EXPONET – březen 2011
Osudy Tarase G. Ševčenka, ukrajinského lidového básníka (známá je především sbírka s názvem Kobzar), ale i spisovatele, malíře a vůbec všestranného umělce, právem považovaného za génia ukrajinského národa, jsou zachyceny v pětirámovém exponátu č. 671 jeho krajana Alexandra Karaneviče. Životní a dokonce i posmrtná pouť „kobzara“, hráče na osobitý ukrajinský lidový strunný nástroj, jsou ilustrovány všemi druhy filatelistického materiálu. Nevolník Ševčenko, vykoupený pro svůj malířský talentu a poté znovu a znovu perzekvovaný carským režimem, byl častým motivem známkové tvorby Sovětského svazu a nyní i samostatné Ukrajiny. Jeho posmrtná pouť připomíná našeho Máchu. Exponát je klasickou ukázkou zpracování jedné osobnosti, k níž je filatelistického materiálu dokonce nadbytek.
Další nový exponát (č. 672) vytvořil finský architekt Jukka Mäkinen a nazval ho Dům Boží – historie evropské církevní architektury. Také k tomuto námětu existuje ... 
Více:  http://www.stamps.cz/novinky-na-exponetu/91-exponet-kat/400-201103expo 
Zdroj: http://www.stamps.cz/
Exponet: http://www.exponet.info 

5. 1. 2012

Anketa o nejkrásnější známku 2011

Jako každoročně první lednovou sobotu vychází v Magazínu Práva anketa o nejkrásnější poštovní známku České republiky za uplynulý rok. Anketa s platným kupónem za rok 2011 tedy vyjde již tuto sobotu 7. ledna 2012. Platný pro hlasování je jen originální kupón, otištěný v magazínu.


Stejnou možnost mají i odběratelé časopisu Filatelie v prvním lednovém čísle, které vychází příští týden - 10. ledna. I zde bude otištěn kupón, který je možno použít pouze 1 x pro platné hlasování.


Jako každoročně si účastníci mohou přibalit zpáteční obálku, pokud chtějí obdržet anketní suvenýr s vazbou na nejkrásnější známku. Jaký vzhled a co bude použito pro suvenýr ankety 2011, o tom však rozhodne největší počet hlasů vítězné známky. 


Tento rok bude suvenýr samostatný - nebude součástí řady Pamětních listů České pošty, s.p. Získat jej tak budou moci pouze účastníci ankety o nejkrásnější známku roku 2011, spolupořádanou Právem a Filatelií.


Šťastný los přeji všem účastníkům letošní ankety!
B. J.

3. 1. 2012

Ing. Sedlák: Zajímavé celistvosti ČSR a ČR, jejich uplatnění v exponátech


Vážení přátelé,


dovolujeme si vám připomenout další klubovou schůzku, která se bude konat ve čtvrtek 5.1.2012 od 16.00 hod. v sále Dřevák v 1. patře Domu Portus (občanské sdružení Život 90), v Praze 1, ulice Karolíny Světlé 18 (roh s ulicí Betlémskou). Součástí schůzky bude přednáška Ing. Jiřího Sedláka "Zajímavé celistvosti ČSR a ČR, jejich uplatnění v exponátech". Přednáška začne v 16.30 hod.  


Vítáme všechny zájemce o filatelii, poštovní provoz a poštovní historii - vstup volný. Pro účastníky bude připravena káva, čaj a minerálka.


Za výbor Klubu filatelistů 00-15, sběratelů specializovaných oborů, v Praze, zdraví


Ing. Pravoslav Kukačka, jednatel a správce klubové e-mailové schránky


Tschechoslowakei-Salon in Apeldorn

Liebe Sammlerfreunde der Bundesarbeitsgemeinschaft Tschechoslowakei,

ich hoffe, Ihr seid alle gut in das neue Jahr gekommen und wünsche Euch für den weiteren Verlauf desselben alles Gute, besonders in gesundheitlicher Hinsicht! Inzwischen haben wir ja nach der Genesung usneres Redakteurs auch die Dezember-Ausgabe der "Forschungsberichte" erhalten, als Doppelausgabe mit sehr vielen Informationen, die Ihr hoffentlich in den etwas ruhigeren Tagen studieren konntet. Vielen Dank, Carsten und Lydia!
Im neuen Jahr stehen wieder eine ganze Reihe von wichtigen Ereignissen auf dem Programm, bei denen wir uns gut zu präsentieren hoffen: IBB München (?), Euregio Egrensis Schleiz, Jahrestreffen Dresden, Sberatel Prag, Postex Apeldoorn und IBB Sindelfingen, um nur die wichtigsten zu nennen. Ich hoffe, möglichst viele von Euch bei der einen oder anderen Zusammenkunft zu treffen.
Zu zwei der genanten Ereignisse möchte ich noch eine Anmerkung machen:
- Die Anmeldefrist für das Jahrestreffen in Dresden musste diesmal vom Veranstalter, Detlef Schneider, sehr früh gesetzt werden, da das gebuchte Hotel auf frühzeitiger Information bestand. Ich bitte Euch daher Alle, den Termin bis Ende Januar zu beachten! Sollte die Anmeldung im Einzelfall bis zu diesem Zeitpunkt noch nicht möglich sein, bitte ich Euch dringend, Euch auf jeden Fall bis zum 31.1. mit Detlef Schneider in Verbindung zu setzen und eine Ausnahmeregelung zu vereinbaren!
- Ich erinnere auch noch einmal an den Termin 20.Januar, bis zu dem Angebote für unsere Beiträge zu dem Tschechoslowakei-Salon in Apeldoorn bei mir eingegangen sein sollen. Wer also noch ein Exponat zur Verfügung sellen kann, möge sich bei mir melden!

Soweot für's erste. Herzliche Grüße aus Ahaus,

Euer
Hartmut Liebermann