24. 5. 2016

Černotisk pro 2. česko-slovenskou filatelistickou výstavu Žďár nad Sázavou 2016

Třetí "černotisk" v pořadí, (mezistátní výstavy Chomutov 2015 a Eurospace 2016)  vychází v nákladu převyšujícím 1.400 ks. Otisk původní rytiny je použit známky Masaryk s děvčátkem (Pof. 243 z roku 2000 podle původní rytiny B. Heinze) je vydáván v souladu s objednávkou SČF a po dohodě s Českou poštou, pro národní výstavy poštovních známek (a výše) s mezinárodní účastí. 
--
Prodej katalogu s vloženým černotiskem zajišťuje výhradně Klub filatelistů 06-10 Žďár nad Sázavou (základní organizační jednotka Svazu českých filatelistů, z.s.), který je pověřen uspořádáním 2. česko - slovenské filatelistické výstavy Žďár nad Sázavou 2016, resp. organizační výbor výstavy - kontakty najdete na http://filateliezdar.webnode.cz/mezinarodni-vystava-zdar-2016/bulletin-vyst-propozice/. Oficiální den vydání vydání černotisku je první den výstavy a prodeje katalogu, tedy 2. června 2016.
--
Ještě k námětu. Použitelná ocelotisková destička se vztahem ke Žďáru nad Sázavou byla poškozena povodní v roce 2000. V dalších případech se jednalo o ofsetovou známku, která se k černotisku nedá použít. Po dohodě s pořadateli národní výstavy byl tedy podruhé použit námět "Masaryk s děvčátkem" jako příležitostný tisk Pof. PT 11. Důvodem je, že původní fotografie TGM s děvčátkem v kroji byla pořízena právě při návštěvě prezidenta ve Žďáru nad Sázavou.
B. J.