3. 9. 2017

Pozvání na 90. výstavku Známkové tvorby

Srdečně Vás zveme na 90. výstavku Známkové tvorby České pošty, s.p., která bude pořádána tradičně v den vydání nových poštovních známek, ve středu 6. září 2017 – v prostorách bývalé prodejny filatelie v prvním patře budovy Hlavní pošty Praha 1, Jindřišská 14 (ochoz nad dvoranou). Budete mít výjimečnou možnost si zde prohlédnout výtvarné návrhy, podklady pro tisk a imprimatur vydaných poštovních známek, FDC, razítek na FDC a dopisnic, které vycházejí 6. 9. 2017. 
U přepážek č. 29/30 si můžete od 08:00 do 18:00 hod. zakoupit materiál pro následnou autogramiádu.
--
Program:
13:00 hod. otevření výstavky pro veřejnost
14:30 hod. zahájení akce !!! - pozor změna času
14:35 hod. zahájení s autory – představení nových známek a celin
- Aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady II.“, nominální hodnota 90,- Kč, autoři Jaromír a Libuše Knotkovi, rytec Martin Srb.
- Příležitostná známka „Technické památky: Veřejné plynové osvětlení ulic – 170 let“, nominální hodnota 16,- Kč, autor Pavel Sivko, rytec Miloš Ondráček.
- Příležitostná známka „Odbojová skupina Tří králů“, nominální hodnota 16,- Kč, autor Karel Zeman, rytec FDC Jaroslav Tvrdoň.
- Výplatní písmenová známka „Mauritius v ČR“, nominální hodnota A (16,- Kč), autoři Jaromír, Kamil a Libuše Knotkovi.
- Vlastní známky České pošty „Historické poštovní štíty“, nominální hodnota A (16,- Kč), autor Karel Dvořák.
- Výplatní zn. písmenová „Pošta Partner“, nominální hodnota A (16,- Kč), autor Jan Ungrád.
16:30 hod. ukončení akce.

Účast přislíbili: Jaromír, Kamil a Libuše Knotkovi, Martin Srb, Pavel Sivko, Karel Zeman, Jaroslav Tvrdoň, Karel Dvořák, Jan Ungrád a Adolf Absolon (pamětní list č. 75 k 80. narozeninám Adolfa Absolona).
Tradičními hosty budou zástupci Poštovní tiskárny cenin Praha, a.s.
Prosíme, pro autogramiádu si nachystejte pouze materiály, které byly v den výstavky vydány a přizpůsobte jejich počet tak, aby se dostalo na všechny, tzn. na osobu maximálně 10 ks k podpisu od jednoho autora! 
--
Marie Chábová
vedoucí oddělení v provozu
Prodejna známkové tvorby
Jindřišská 14, Praha 1